Izolacija podstrešja - plošče - temperature - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Izolacija podstrešja - plošče - temperature - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Tlaki, izolacija in ostrešja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Tema: Izolacija podstrešja - plošče - temperature (/showthread.php?tid=79193)

Izolacija podstrešja - plošče - temperature - kixs - 21.11.2020

Pozdravljeni,

sem pred izolacijo monta plošče na podstrešju. En del bo nepohoden zaradi višine, drugi del bo pohoden. Sem že več tem prebral in se mi zdi, da vem že vse potrebno :lol:

Danes še pospravljam in sem malo meril z IR termometrom. Tako malo za informacije s prve roke Wink

Dan je bil lep in sončen, a vseeno precej hladen. Zjutraj Tmin 0.1stC. Tmax je bil danes 8stC ob 14h.

Meril sem ob 16:20h, ko je bil Tzun=5.6stC

Severo-vzhodni del hiše:

Temperatura golega betona = 13.5stC. Nad sobo, ki ima 20stC.

En paket izolacije "KRKA steklena volna (6x4cm=24cm)" iz leta 1988, ki je bil že "100 let" nad to sobo, pod paketom je T betona = 18stC.

T zunanje stene = 11.5stC
T desk pod kritino = 10stC
T podstrešja = 11.5stC

Še T stropa v sobi kjer je bil paket izolacije = 20.7stC in ~19.2stC drugje.

Soba ima talno gretje in T tal = 24stC.

Jugo-vzhodni del hiše:

T betona = 14.5stC. Soba pod njim ima 22stC. Tu ni bilo nobenega paketa st. volne. Verjetno bi bila temperatura pod njim okoli 19-20stC.

Hiša je sicer izolirana s 16cm grafitnega stiroporja.

Lp

RE: Izolacija podstrešja - plošče - temperature - Energetik81 - 24.11.2020

Ja, podstreha se hitro ogreje ob le nekaj sonca, poleg tega tudi deske in sekundarna kritina malce izolirajo (je kot šotor). Jaz imam stalno gor termometer in mislim da še ni padlo pod nekje -8 (takrat ko je bilo zunaj -16). Na plati je 20cm volne.

Je bilo pa zanimivo, ko sem takrat pozimi postopoma izoliral plato, preko več tednov. Od spodaj se je z IR termometrom točno videlo, do kam sem prišel z izolacijo...

RE: Izolacija podstrešja - plošče - temperature - kixs - 26.11.2020

Nisem si mislil, da je meja med izolacijo in brez tako ocitna. Ja, z IR termometrom takoj opazis razliko.

Upam, da mi rata ta vikend polozit izolacijo. Sem prej sel merit in sem se za 1cm zmotil pri visini. Jo imam premalo, da izenacim trenutni pohodni del z novim... morda dam spodaj se 1cm EPS-a ali pa 2cm XPS-a in bo malo visje, ceprav ne bi rad prevec kombiniral. Do jutri se moram odlocit, verjetno je vseeno boljse malo vec kot pa malo manj Smile

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »