Daikin atlherma 3, temperatura talnega - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Daikin atlherma 3, temperatura talnega - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Energijski viri (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Tema: Daikin atlherma 3, temperatura talnega (/showthread.php?tid=78991)

Daikin atlherma 3, temperatura talnega - georges - 18.10.2020

Včeraj smo se vselili v novo hiško   :) .
Dopoldan sem vklopil talno gretje. Temperaturo sem nastavil na 29 stopinj. Razlika med odvodno in dovodno vodo je natavljena na 5 stopinj. Gre za toplotno moci 8 kw. 
Danes je v hisi 21.2 stopinje. 
Zanima me ali je taka nastavitev ok ali bi razliko med eno in drugo zmanjsal? Mogoce se kaksen drug nasvet?
Hisa je velika 140 kvadratov, 20cm izolacije, prezracevanje v mansard 25 cm po posevnini in 32+ po ravnem delu. 
Hvala za kaksen nasvet :shy:

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - csamo001 - 19.10.2020

Zakaj pa fiksna temperatura in ne vremenska krivulja?

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - georges - 19.10.2020

(19.10.2020 ob 01:05)csamo001 Napisal: Zakaj pa fiksna temperatura in ne vremenska krivulja?

Saj je nastavljeno na vremensko krivuljo. Pri tej temperaturi (med 8 in 11 stopinj), ki je sedaj zunaj spremljam vse skupaj in vecina casa gre v talno tam okoli 29-30 stopinj nazaj pa pride okoli 24-25 (nastavljeno, da je razlika lahko 5 stopinj).

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - some1 - 19.10.2020

V talno pošiljaš 29-30 stopinj pri 20cm izolacije? Tukaj nekaj ne štima.. Jaz trenutno v radiatorje pošiljam cca 32.C ter konstantno držim temperaturo 21.5.C. Izolacija precej slaba. cca. 5cm perlita ter nova troslojna okna.

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - pentax - 19.10.2020

Hiša se do včeraj verjetno ni ogrevala, tako da ji bo najverjetneje nekaj dni trajalo, da se zadeva ustali. Krivuljo boš imel verjetno kaj takega: +15C (voda 23C), -15C (30C)...če imaš potem še definirane offeste za lovljenje nekje +-2C...regulacija sama polovi primanjkljaj ali pa višek on nastavljene temperature. Če pa imaš zgolj in samo delovanje po krivulji, potem boš pa malce več časa porabil, da boš krivuljo čisto naglihal da bo ustrezala v vseh pogojih. Seveda je odvisno kakšno želite imeti temperaturo v hiši, od tega je najbolj odvisno kam spreminjati krivuljo...

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - georges - 19.10.2020

Danes bo minilo 48 ur, kar sem vklopil gretje. 
S krivuljo se bo treba najbrz se igrati ja. Bom spremljal sproti. Razliko 5 stopinj pustim ali jo zmanjsam?

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - Energetik81 - 19.10.2020

(19.10.2020 ob 08:09)some1 Napisal: V talno pošiljaš 29-30 stopinj pri 20cm izolacije? Tukaj nekaj ne štima.. Jaz trenutno v radiatorje pošiljam cca 32.C ter konstantno držim temperaturo 21.5.C. Izolacija precej slaba. cca. 5cm perlita ter nova troslojna okna.

Podhlajena hiša, lahko pa tudi na redko postavljene cevi talnega.

(19.10.2020 ob 08:55)georges Napisal: Danes bo minilo 48 ur, kar sem vklopil gretje. 
S krivuljo se bo treba najbrz se igrati ja. Bom spremljal sproti. Razliko 5 stopinj pustim ali jo zmanjsam?

Če imaš možnost termostatskega delovanja, bi jaz par dni pustil na termostat in nekoliko previsoko krivuljo, da se na želeno temp. pregreje cela bajta. Nato začneš tvikat krivuljo.

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - csamo001 - 19.10.2020

(19.10.2020 ob 08:55)georges Napisal: Danes bo minilo 48 ur, kar sem vklopil gretje. 

V tem grmu tiči zajec. Gre pač za ogromno mase, ki jo je potrebno pregreti in to pri nizkotemperaturnem ogrevanju traja. Nič posebnega. Po mojem je energetikov predlog na mestu.

RE: Daikin atlherma 3, temperatura talnega - georges - 21.10.2020

Se je zadeva uredila.
V ponedeljek zjutraj sem za dve stopinje znižal razliko med izhodno in povratno vodo, da so se tla bolj segrela in tudi v prostorih se je temperatura dvignila nad 22 stopinj, potem pa sem zvečer to razliko ponovno povečal za 1 stopinjo.
Tla imajo sedaj od 23,8 do nekje 24,2 stopinj.
Izhodno vodo imam na toplotni nastavljeno na 26, glede na temperaturo zunaj pa je bila avtomatsko povišana na 28 povratna pa na 24.

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »