Vijak/sidro za beton - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Vijak/sidro za beton - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Opremljanje doma (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Ostalo (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Tema: Vijak/sidro za beton (/showthread.php?tid=77692)

Vijak/sidro za beton - andrazpogacar - 26.3.2020

Lp
Kupil sem 2nosilca za na strop.za pritrditev gimnasticnih krogov.vsak krog bo na jermenu pritrjen zase.
Zraven sem dobil vijake/sidra 90mm in m8
Bral sem da ta sidra niso tako mocna kot ta v priponki
Kaj svetujete?
Naj montiram te k sm jih dobil zraven ali kupim druge?

RE: Vijak/sidro za beton - 1treska - 26.3.2020

Kupi druge, če se imaš rad. Pri tem se ne varčuje.

RE: Vijak/sidro za beton - andrazpogacar - 26.3.2020

Ok.lahko razlozis zakaj?

RE: Vijak/sidro za beton - Blond - 26.3.2020

Predvsem pa katere

RE: Vijak/sidro za beton - 1treska - 26.3.2020

Že večkrat videno, ko proizvajalec da zraven pritrdilni pribor, le ta ni vedno najboljši. Lahko da je tole čist ok, lahko pa tudi ne. 
Predstavljaj si, da delaš vaje gor na tistih obročih, pa nenadoma popusti nekaj zgoraj... in odletiš po tleh... no, zato

RE: Vijak/sidro za beton - Verdox - 26.3.2020

Ta sidra izgledajo vsaj na sliki OK so pa nekoliko drugačna, kot jih sam uporabljam moja so takšna kot si priložil sliko in ta držijo nenormalno v KVALITETNEM betonu in ob PRAVI luknji seveda.
Če si v dvomu kupi druga strošek ni velik, malo mi je sumljiv premer trna na teh tvojih izgleda, kar večji fi kot je telo, če slika ne laže mi ni najbolj jasno kako bo to delovalo...
Pri montaži pazi da uporabiš sveder enake debeline kot so sidra, kajti le ta moraš RAHLO!! zabiti v luknje, zabiješ jih malo globje kot jih boš rabil kajti kakšnih 5mm boš pridobil pri zategovanju matice torej pri širjenju sidra.

RE: Vijak/sidro za beton - andrazpogacar - 27.3.2020

(26.3.2020 ob 20:42)Verdox Napisal: Ta sidra izgledajo vsaj na sliki OK so pa nekoliko drugačna, kot jih sam uporabljam moja so takšna kot si priložil sliko in ta držijo nenormalno v KVALITETNEM betonu in ob PRAVI luknji seveda.
Če si v dvomu kupi druga strošek ni velik, malo mi je sumljiv premer trna na teh tvojih izgleda, kar večji fi kot je telo, če slika ne laže mi ni najbolj jasno kako bo to delovalo...
Pri montaži pazi da uporabiš sveder enake debeline kot so sidra, kajti le ta moraš RAHLO!! zabiti v luknje, zabiješ jih malo globje kot jih boš rabil kajti kakšnih 5mm boš pridobil pri zategovanju matice torej pri širjenju sidra.

Ja premer trna je mislm d a12mm...notranjost navoja pa 8mm...potem pa je cez iz pleha taka cev.vseeno se mj zdi un drugi srauf/sidro boljsi...je pk celi dolzjni enak premer.
Hahah...vecjj stos je sedaj kupit kaj knje vse zaprto...4sraufe pa po spletu narocit???
Pa se...12mm svedra za beton nimam...samo 10mm.jao

RE: Vijak/sidro za beton - firefly - 27.3.2020

Zdej se itak ne smes z nevarnimi sporti ukvarjati. Ce se polomis bo hudic...

RE: Vijak/sidro za beton - andrazpogacar - 27.3.2020

(27.3.2020 ob 09:19)firefly Napisal: Zdej se itak ne smes z nevarnimi sporti ukvarjati. Ce se polomis bo hudic...

Samo dvihoval se bom.nic vragolij.doma v spalnici niti ne mores delat gimnasgicnih vaj

A kupim 10mm sidro..merkur jih jma preko spleta.sveder mam...

RE: Vijak/sidro za beton - zerdoner - 31.3.2020

offtopic...v spalnici lahko z temi obroči počneš še tudi kaj drugega kot pa se samo dviguješ. Lahko so precej uporabna in zanimiva zadeva.

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »