Geodetska uprava in bivalna povrsina - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Geodetska uprava in bivalna povrsina - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Nepremičnine (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Gradbena dokumentacija (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Tema: Geodetska uprava in bivalna povrsina (/showthread.php?tid=76780)

Geodetska uprava in bivalna povrsina - Olimpicus - 6.11.2019

Prosim za malo pomoci.Od Ministrstva smo dobili posto v kateri nas pozivajo da sporocimo pravo velikost bivalnih povrsin in njihove mere.Najbolj me je zmotilo to da pise da je trenutna bivalna povrsina 219m2 oni pa po novem predlagajo 160m2....

219m2 je definitivno bolj primerna mera in glede na ponujene opcije pise da smo dolzni poklicati geodeta in narociti izdelavo elaborata za vpis stavbe v kataster.

Ni mi jasno kako lahko podatek strize v minus....

Ce se kdo spozna na to in je imel podoben primer prosim za pomoc

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Fery - 6.11.2019

Podpiši takoj, če ne ti bo kasneje žal. 
Koliko jo je, piše v gradbenem. V kolikor ga imaš.

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Olimpicus - 6.11.2019

Mah rad bi imel tako kot je treba da bom mirno spal....Nevem kako so lahko ugotovili da je kar naenkrat manj bivalne povrsine kokr je trenutno stanje

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Fery - 7.11.2019

Tebi mirno spanje ni usojeno. Zato tudi tu sprašuješ. 
Očitno je nekomu tam bilo dolgčas, medtem ko je čakal na konec šihta in ni mogel spati, pa ga je zbodlo nesoglasje pri tvojih številkah?
Od kje po tvojem izhajajo obe cifri?

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Olimpicus - 7.11.2019

Nimam pojma na podlagi cesa so prisli do manjse stevilke.Ze v prvem nacrtu hise starem 30let je podatek da je skupna bivalna povrsina dobrih 200m2....in zdaj bom moral na svoje stroske dokazovat nekaj kar si nekdo lahko izmisli....enostavno ti poslje napacen podatek in te prisili da klices geodeta....me prav zanima koliko to stane

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - matofill - 7.11.2019

To bo osnova za davek , čim manj tem bolje....

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Olimpicus - 7.11.2019

To ze...ampak ce se strinjam z manj in potem ugotovijo da ni res sem sam sebi pljunil v skledo

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - premak - 7.11.2019

Ko sem jaz dal lani vlogo za hišno številko, sem moral navesti namembnosti prostorov po kvadraturi. V bivalne kvadrate recimo niso šteli garaža, pralnica, kurilnica itd. Seveda imamo zdaj kakšno "shrambo" več kot sobo...
Mogoče je tudi v tvojem primeru kaj takega.

RE: Geodetska uprava in bivalna povrsina - Rimbaldi - 12.11.2019

Če je zgornje nadstropje mansardno, se določeni del (do neke višine poševnine) ne šteje v kvadraturo. Mogoče je tudi to tu primer.

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »