Obzidava banje z XPS - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Obzidava banje z XPS - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Opremljanje doma (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Kopalniška oprema (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Tema: Obzidava banje z XPS (/showthread.php?tid=64562)

Strani: 1 2 3

Obzidava banje z XPS - Energetik81 - 16.2.2016

Torej banja je montirana in priklopljena. Obzidati moram še 2 stranici banje. Ali je varianta "obzidava" z 5-8cm XPS, lepljeno s purpenom na tla in banjo, na koncu obdelano s fasadno mrežico + 2x lepilo, nato keramika? Že kdo kaj podobnega delal?

Glede same trdnosti roba banje me ne skrbi (če se usedeš na rob), razmišljam le o strižni trdnosti, torej če bi iz strani notri pribil s kolenom ali kaj podobnega.

Re: Obzidava banje z XPS - Sivka - 16.2.2016

Večina jih obzida z siporeksom.

Re: Obzidava banje z XPS - cheba - 16.2.2016

Zakaj bi pa dal xps? Z biločem boš zaprl bo znotraj ostal bolj ali manj stoječ zrak, ki je pa tudi precej dober izolator.

Re: Obzidava banje z XPS - Energetik81 - 16.2.2016

XPS bi dal izključno zato, ker mi lažje in hitreje delat z njim. Ne zaradi kakšne izolacije itd.
Vem da večina s siporeksom.

Re: Obzidava banje z XPS - kraken - 18.2.2016

Jaz sem pri sanaciji dal XPS in purpen, gor pa direkt ploščice, brez mrežice. Za enkrat vse stoji, tudi pri ''čelnem trku'' ni prišlo do nikakršnih poškodb. Smile
Tudi jaz sem se odločil zaradi precej lažje in hitrejše izvedbe in pa tudi zato, ker sem imel prvotno siporeks in je prišlo do zamakanja, siporeks pa je tisto lokalno zamakanje posrkal kot goba in namočil še steno 0,5 metra visoko in 1m deleč stran.
Samo stran z siporeksom v bližini vode!!!

p.s.
sem pa videl na eni poljski strani ene banje, ki imajo že priložen original XPS podstavek in samo izrežeš luknje za priklope in obložiš s ploščicami.

Re: Obzidava banje z XPS - Fery - 18.2.2016

Ena boljših odločitev.
Voda se praktično sploh ne ohladi!
Je pa nafilana z XPS do zadnjega kotička, spodaj tudi.

[Slika: banja.JPG]

Re: Obzidava banje z XPS - izotop - 18.2.2016

wedi plošče za izumili prvenstveno za kopalnice.

Re: Obzidava banje z XPS - Energetik81 - 18.2.2016

Fery Napisal:Ena boljših odločitev.
Voda se praktično sploh ne ohladi!
Je pa nafilana z XPS do zadnjega kotička, spodaj tudi.

[Slika: banja.JPG]

Točno to sem imel v mislih. Potem ni takega problema, če kdo brcne notr? Itak bi obdelal najprej z mrežico in lepilom. Stoji pa mi banja že na 13cm XPS + lepilo, na stenah pa se naslanja na kovinske kotnike.

izotop Napisal:wedi plošče za izumili prvenstveno za kopalnice.
Ampak wedi je verjetno precej dražja od XPS za cca. isto funkcionalnost?

Pri nas je ponavadi polna do roba in še mulc se zaganja, uči plavanja in skakanja na glavo.
Do zdaj ni zaznati kakšnih problemov.

Wedi je, vsaj kar se tiče prilagajanja, popolnoma druga stvar. Z njim se ne moreš tako igrati, kot s stirodurjem.

Zdaj zgleda takole.

[Slika: IMG-20150807-WA0017.jpeg]

Odlično. Bomo nardil.
Vsaj zgornji 2/3 višine bom naredil, da se XPS tišči same banje, tako ne bo šanse, da bi prišlo do kakšnega loma.

Re: Obzidava banje z XPS - izotop - 18.2.2016

tist kvadrat za banjo obložit bo najbrž lahko preživel razliko, plus to, da je seveda že armiran in bolje nosilen za oblogo z keramiko. kako se da igrat z wedijem v kopalnici, pa si lahko pogledaš na njihovo strani.
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... LIM0n--RSA

Re: Obzidava banje z XPS - jelencek1 - 18.2.2016

Fery odlično, hvala za idejo , sedaj vpršanje. Ali si zapolnil res vse kotičke? Torej obložil si na stene zidov in na steno bajne ter po tleh,vmes pa zrak? Ali je brez zraka? Koliko je končna višina bajne od ploščic? Hvala in lp

izotop Napisal:tist kvadrat za banjo obložit bo najbrž lahko preživel razliko, plus to, da je seveda že armiran in bolje nosilen za oblogo z keramiko. kako se da igrat z wedijem v kopalnici, pa si lahko pogledaš na njihovo strani.
Kako zapolniš banjo, ki ima vse sorte dimenzij in kotov?

Vse!!!
Najprej ob zidu, potem zunaj.
Dodatno še purpen. Brez zraka (mogoče sem kaj izpustil, ampak ne da bi vedel).

Re: Obzidava banje z XPS - jobizer - 18.2.2016

Fery. Kajlo pa verjetno uporabljaš, ko lezeš v banjo da se ne posede. Smile Izdelek pove vse,če ni tvoj pa povej čigav je. Pa brez zamere

Kam se bo posedlo, če ima XPS trajno obremenljivost vsaj 10 ton/m2?
Itak večina teže sedi na celotnem dnu kjer je v posteljici iz lepila, obtežbo robov pa zagotovo zdrži obzidani XPS. Na 1 celoten dolgi rob 160x70 banje (recimo daje obzidno s 5cm XPS) načeloma lahko trajno daš skoraj 1 tono.

Zadnje novice

Zdaj je pravi čas za najem kredita
25.11.2021 ob 14:17:40
Zdaj je pravi čas za najem kredita
Vašim sanjam o novem domu dajemo priložnost Izkoristite izjemno ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »