Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Kar naredi dom (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Tempo življenja (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Tema: Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet (/showthread.php?tid=55890)

Strani: 1 2 3 4 5

Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet - forester - 28.3.2014

V sosednji hiši je gostinski lokal - že leta - vendar se je z novim letom zamenjala šefinja - lokal je prevzela "tamlada". Nič narobe.
Ker imajo mize tudi zunaj, imajo na zunanji steni namontiran zvočnik, da gostom predvajajo glasbo. Dokler je bila stara šefinja je vedno skrbela, da je bila muzka lepo natiho, skratka nemoteča.
S prihodom "tamlade" pa je zadeva postala glasna in zelo moteča. Parkrat sem jo že osebno opozoril na to preglasno glasbo, je zaleglo za par dni, potem se pa zadeva "pozabi" in vse po starem. Vsak dan od 9 - 22h.
Ker očitno lepa beseda ne zaleže, pa tudi prosjačiti jo ne mislim kar naprej, prosim za nasvet kako ukrepat oz. kam se obrnit ?
Ali res čez dan počne kar hoče oz. kolikor naglas hoče ??

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - čukimuki - 28.3.2014

Težko bo kaj narediti.

Dokazati moraš, da je jakost zvoka nad dovoljeno, .....

Meritve so včasih izvajali samo v delovnem času, torej tekom dneva in ne zvečer. Kako je sedaj ne vem. Plačaš seveda ti.

Itd ........

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - forester - 28.3.2014

Ja jakost zvoka je relativna zadeva.
Lastnici lokala in verjetno gostom očitno ustreza, nam ki moramo ta džumbus poslušati po 13 ur na dan, pa verjemite mi niti najmanj.
Ne vem pa, če je tukaj važna samo jakost ??

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - čukimuki - 28.3.2014

Če ima vse papirje in ne presega dovoljene jakosti zvoka, kar lahko dokažeš le z ustreznimi meritvami, ne moreš nič. In ponavadi je sredi dneva hrup okolice višji kot glasba (na žalost).

Enako je s kršenjem javnega reda in miru, če je javni red in mir kršen v lokalu oziroma na vrtu lokala (točno določena cona kjer je lokal) je zato odgovoren lastnik.

Če je javni red in mir s strani gostov kršen na parkirišču ali pred lokalom lastnik nima s tem nič, razen če mu dokažeš, da so to njihovi gosti, kar pa ne moreš dokazat, ker je gost lokala le tisti, ki je v lokalu.

Policija lahko posreduje samo v primeru kršitve delovnega časa in krešenja JRM. Za ostalo je odgovorna inšpekcija, ki zopet ugotavlja ali so urejeni papirji in vse ostalo.

Predlagam, da se vseeno pozanimaš kako je s to zadevo, je pa podobna kot je napisal nekdo v neki temi, da se sliši hrup iz obvoznice ali vlaka, ....

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - Beri - 28.3.2014

Pokliči lokalno policijo, številko telefona najdeš na netu, predstavi se in vprašaj za mnenje.
Po moje, mlada dama nima pravice javno predvajati glasbo - če za to nima dovoljenja ( a verjetno ga nima ).
Posebej se plačuje zunanje poslušanje in je vprašanje če to res ima
Link https://www.zavod-ipf.si/uporabniki/gos ... uestion_12

Link2 http://www.policija.si/index.php/pogosta-vpraanja/1174

Beri - na policijo lahko pozabim - namreč mož dotične dame je namreč komandir na eni izmed bližnjih PP; vemo pa da vrana vrani ne izkljuje oči.
Oni sicer bolj posredujejo v primeru kršenja JRM -a, po 22.uri, ta moja težava pa poteka preko dneva do 22 ure.
Čukimuki - med hrupom iz obvoznice ali vlaka in nabijanjem glasbe iz sosednje dvoriščne stavbe je kar velika razlika.

Potem jih prijavi inšpekciji Smile

Beri - hvala sem prebral te tvoje linke. Se dejansko skoraj vse nanaša na hrup po 22.uri do 6h zjutraj.
Se bo treba res na inšpekcijo obrnt .
V skrajnem primeru pa tko kot mi je reku en znanec - še ti našraufi ene 200 W zvočnike, pa pali,po možnosti kakšne operete ! Bodo gostje zlo veseli.
No na srečo še nisem tolk primitiven.
Sem pa bil tolk naiven, da sem mislil da lepa beseda kaj zaleže. Zmota - velika.

Za inšpekcijo je to hrupno onesnaževanje, probaj in sploh ne igra vlogo ura.
Za izvajanje veselice se rabi dobiti na Občini posebno dovoljenje za javno izvajanje oz. predvajanje glasbe a ona nima vsak dan veselico, še manj pa dovoljenje za to.
Ona lahko dela kar ji srce želi v svojem lokalu, toda s svojim početjem se ne sme preseliti v soseščino.
Recimo, da si nočna izmena, podnevi spiš,......... kako boš spočit šel v službo ?
Od policije bi jaz zahteval potrdilo, da nisem zmožen za delo - zaradi njenega hrupa, pol bi videli kako se obnašajo Wink

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - Johan_R - 28.3.2014

forester Napisal:Beri - na policijo lahko pozabim - namreč mož dotične dame je namreč komandir na eni izmed bližnjih PP; vemo pa da vrana vrani ne izkljuje oči.
Oni sicer bolj posredujejo v primeru kršenja JRM -a, po 22.uri, ta moja težava pa poteka preko dneva do 22 ure.
Čukimuki - med hrupom iz obvoznice ali vlaka in nabijanjem glasbe iz sosednje dvoriščne stavbe je kar velika razlika.

Pa ti si ja hecen. Imaš najboljši vzvod. Napiši uradno pritožbo na pristojno PP in jo oddaj priporočeno s povratnico. Istočasno se obrni tudi na inšpekcijske službe. Deluj skladno z zakonodajo. Če ti ne bodo odgovorili, dvigni zadevo na naslednjo inštanco. Človek ali sploh razumeš, da ti "uniformirani terorist" zmanjšuje vrednost premoženja?!

Bodo tipa nadrejeni vprašali, (policaja namreč), če mu je všeč služba. Verjami, da se v JU komaj čaka, da se lahko koga odpusti, da se njegova plača prerazporedi v maso za ostale.

Samo vztrajaj na obeh poteh.

Hvala vsem skupaj za nasvete, predvsem mi je oči odprl zadnji prispevek od Johana R.
Gremo v akcijo.

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - čukimuki - 29.3.2014

forester prosim ko kaj urediš napiši tukaj, me prav zanima, kako se bo uredilo.

Ker včasih je bilo to nemogoče rešit.

Živel sem nad lokalom in prodal stanovanje, ker nisem mogel nič urediti.

Kot sem napisal, lastnik je imel vsa dovoljenja za obratovanje in ni kršil delovnega časa (ob vikendih do 24.00).

Javni red in mir ni bil kršen v lokalu, je pa seveda se slišala glasba v stanovanja ker so bili zvočniki pritrheni na strop in stene.

Vpitje pred lokalom je policija obravnavala individualno s kršitelji, ker je lastnik izjavil, da to niso njegovi gosti in to tudi ni bilo možno dokazat.

Tržni inšpektor ugotavlja samo ali lokal deluje skladno z dovoljenji in nima nič z glasno glasbo, ......

In še in še problemov ....

Zato me zanima kako je to urejeno 10 let kasneje ....

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - Beri - 29.3.2014

čukimuki
Vedno je bila glasba omejena, na bivših kasetah je bilo jasno napisano; prepovedano javno predvajanje in izvajanje.
Vedno so rabili dovoljenje za razne veselice, tudi gasilske in vedno je bilo to da je hrup hrup.

Če inšpekcija zataji, enostavno pokličeš Ministrstvo za okolje in prostor http://www.arhiv.mop.gov.si/
Se lepo predstaviš in poveš kaj te matra, obenem namočiš inšpektorja ali policijo.
Enkrat sem imel tak primer, pol je inšpektorica prišla v popoldnevnih urah in odreagirala po pravilih Smile

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - čukimuki - 29.3.2014

Beri imaš prav.

Se mi ne da več pisat in prepričevat, pred nadaljevanjem debate predlagam branje vsaj naslednjih dveh povezav:

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/3953

http://www.policija.si/index.php/pogosta-vpraanja/1174

Re: Gostinski lokal - preglasna glasba - nasvet prosim - Beri - 29.3.2014

Dovolj bo tole : Lokal ima dovoljenje za dejavnost "točenje alkoholnih in brezalkoholnih pijač" ipd. in v tem dovoljenju NI ZAPISANO "predvajanje glasbe, ozvočevanje soseske, uporaba akustičnih aparatov" ipd.

Torej, od policije se zahteva dokaz o dovoljenju predvajanja glasbe - moteče Smile

Zadnje novice