Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Gradnja in obnova (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Energijski viri (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Tema: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom (/showthread.php?tid=26302)

Strani: 1 2

Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 19.12.2009

Pozdravljeni !

Pred dvema dnevoma sem dokončal kurilnico pri sebi doma. Imam peč ETA PE 11 s sesalnim sistemom ter zalogovnikom (GEOtank) zakopan pred hišo. Zalogovnik se polni preko cevi s silosnim tovornjakom (rinfuza), kot bi polnili olje. Ker sem hotel sedaj kak teden nazaj naročiti pelete pri Ekspressu, ker sem samo pri njih opazil, da vozijo s tovornjakom in, da imajo avstrijske pelete po standrdu M7135 ali DIN plus. Ker to ni olje, od katerega smo odvisni od drugih držav, se mi ni zdelo mogoče, da jih ni moč dobiti do nadaljnega. Izvedel sem, da je tovornjak 20 tonski in dokler ne naberejo zadosti potrošnikov ne pripeljejo v Slovenijo. Če kdo pozna kvalitetnega proizvajalca pelet s standrdi, ki ima to možnost polnjenja preko rinfuze, bi prosil za kontakt.

Lp

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - bostjanj - 19.12.2009

Izvedel sem, da je tovornjak 20 tonski in dokler ne naberejo zadosti potrošnikov ne pripeljejo v Slovenijo. Če kdo pozna kvalitetnega proizvajalca pelet s standrdi, ki ima to možnost polnjenja preko rinfuze, bi prosil za kontakt.

Lp[/quote]

Pozdravljen

Sam imam podoben sistem (z razliko, da je kotel ETA PE 15, zalogovnik pa klasičen). Pred mesecem dni smo zalogovnik napolnili s 4t pelet (Peleti Ekspres- dobavitelj Stadlober). Je pa res, da smo čakali dobre štiri tedne. Načeloma je čakalna doba cca 2-3 tedne; vmes so se opravičili zaradi tehničnih težav. Kontaktiral sem tri uporabnike, ki že nekaj let naročajo pri njih, pa so vsi pohvalili korektnost in kvaliteto (verjetno sem sam imel malce smole, ker je v naši dostavi bilo kar nekaj prahu in droba- vseeno zaenkrat sistem deluje lepo in brez problemov). Da pa dostava ni takojšnja, je pa po svoje razumljivo- če se z ekonomskega vidika postaviš v njihovo kožo. Tistih nekaj tednov sem pač "prebrodil" s peleti v vrečah (OBI varianta). Slovenske alternative z vpihovanjem v zalogovnik zaenkrat žal (še) ni.

Mir in dobro
Boštjan

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Tadej7ad - 19.12.2009

Modrookec Napisal:Pozdravljeni !

Pred dvema dnevoma sem dokončal kurilnico pri sebi doma. Imam peč ETA PE 11 s sesalnim sistemom ter zalogovnikom (GEOtank) zakopan pred hišo. Zalogovnik se polni preko cevi s silosnim tovornjakom (rinfuza), kot bi polnili olje. Ker sem hotel sedaj kak teden nazaj naročiti pelete pri Ekspressu, ker sem samo pri njih opazil, da vozijo s tovornjakom in, da imajo avstrijske pelete po standrdu M7135 ali DIN plus. Ker to ni olje, od katerega smo odvisni od drugih držav, se mi ni zdelo mogoče, da jih ni moč dobiti do nadaljnega. Izvedel sem, da je tovornjak 20 tonski in dokler ne naberejo zadosti potrošnikov ne pripeljejo v Slovenijo. Če kdo pozna kvalitetnega proizvajalca pelet s standrdi, ki ima to možnost polnjenja preko rinfuze, bi prosil za kontakt.

Lp
Imam popolnoma enako peč.

Nafilaj s peleti iz OBi-ja. Zaenkrat to počnem tudi sam, ker sem z zalogovnikom zaostal pri nekaj malenkostih. Naslednji teden naročim pelete tudi sam, saj se nas bo nabralo.

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 19.12.2009

Ne vem točno ali ima OBI kvalitetne pelete po standrdih ? Danes sem za hec kontaktiral par firm iz Avstrije, oddaljene cca 100 km od mene. Me prav zanima, če bo kakšna reakcija. Ko sem preverjal pri Avstrijskih izdelovalcih imajo prav vsi izdelane po M7135 standrdu, kar pomeni, da v njih ni primesi lubja, kot se to rado dogaja pri naših mojstrih. Drugače se mi zdi pa skrajno smešno, da v Sloveniji ne premoremo enega tovornjaka s silosom, ki bi energent pripeljal in napolnil zalogovnik ! Tudi dobava pelet ne bi smela biti 2-3 tedne, ampak takoj.

Lp

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Tadej7ad - 19.12.2009

Tudi slučajno niso po standardu, ampak pri meni se obnesejo bolje kot Profilesovi. Ostalih nisem niti sprobaval, naslednji teden itak naročim pri Pelet-eksper, potem pa skupaj počakava Wink

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 19.12.2009

Vidiš ravno tega se bojim, ker tistega lubja k... ne bom kuril...pred včerajšnjim sem govoril s šefom iz avstrije od Ekspressa in sem mu rekel, da ne morem čakat. Kot češ, da imajo polno za 14 dni po Avstriji. In, ker baje nimajo dovolj naročil tukaj, se jim ne splača vozit sem. Šef se je potem oglasil pri meni osebno in mi prinesel 5 vreč Smile. A kaj bom jaz s petimi vrečami ? Prižgem peč in ugasnem...

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - bostjanj - 20.12.2009

Modrookec Napisal:Ne vem točno ali ima OBI kvalitetne pelete po standrdih ? Danes sem za hec kontaktiral par firm iz Avstrije, oddaljene cca 100 km od mene. Me prav zanima, če bo kakšna reakcija. Ko sem preverjal pri Avstrijskih izdelovalcih imajo prav vsi izdelane po M7135 standrdu, kar pomeni, da v njih ni primesi lubja, kot se to rado dogaja pri naših mojstrih. Drugače se mi zdi pa skrajno smešno, da v Sloveniji ne premoremo enega tovornjaka s silosom, ki bi energent pripeljal in napolnil zalogovnik ! Tudi dobava pelet ne bi smela biti 2-3 tedne, ampak takoj.

Lp

V Obiju sem kupoval "Forest" pelete (Istrabenz). Če boš kupoval te, vzemi svetle (ista cena, vreče obojih na isti paleti). Med temnimi sem namreč pogosto najdeval tudi do 7 cm dolge primerke (lahko problem za sesalni sistem). Toliko o našem "standardu". So pa dragi (cca 4E/vreča). Peletov Leitinger, ki so bili kvalitetni, ni več, tudi Stadlober jih ne dobavlja več (sedaj dobavlja Schweighofer pelete). Če se prej dogovoriš z g. Karin, lahko vreče (3.6E) prevzameš na njihovi deponiji (Žalec, Škofja Loka).
Slišal sem, da obstajajo še druge avstrijske variante, ki bi pripeljale v Slovenijo, sam pa konkretneje (še) nisem poizvedoval- poročaj o rezultatih svojih poizvedb. Glede tovornjaka s silosom se pridružujem tvojemu mnenju. Ne verjamem, da nas je tako malo, ki vpihujemo pelete. Če se Stadloberju izplača vsakih nekaj tednov pripeljati, bi se kakšnemu našemu verjetno tudi.

Še kakšen bralec foruma (razen Tadeja in Modrookca) vpihuje pelete?

Mir in dobro
Boštjan

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 20.12.2009

Verjetno nas je dosti več z vpihovanjem pelet v zalogovnik, kot je sprva misliti. Resnično bi bilo dobro, če bi se nas zbralo dovolj in, da bi se mogoče našel kontakt iz Avstrije ali, da bi se nateralo g. Karla STADLOBER-ja, ki bi bil pripravljen v določenem terminu dostaviti rinfuzo. Splačalo bi si najti rednega in kvalitetnega distributerja, na katerega se lahko v vsakem trenutku zaneseš. Ker tu v Sloveniji, kolikor imam moč opaziti, je odnos do tega problema bolj kot ne indefirenten. Prepričan sem tudi, da bi se nas več skupaj lahko tudi bolje izpogajalo za ceno, ki jo fantje veselo dražijo !

Lp

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - bostjanj - 20.12.2009

Modrookec Napisal:Verjetno nas je dosti več z vpihovanjem pelet v zalogovnik, kot je sprva misliti.
Lp

Verjetno res, glede na omenjen interval dostave (predvidevam 4-5 strank/dostavo). In glede na to, da sem samo na NEP strani našel nekaj ljudi, ki pelete že nekaj let vpihujejo (in nekaj drugih, ki to načrtujejo).

Mir in dobro
Boštjan

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 20.12.2009

Potem pa se organizirajmo in naročimo skupaj !

Lp

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - gocko - 25.1.2010

Modrookec Napisal:Pozdravljeni !

Lp

Pozdravljeni!

Na forumu sem nov.....no glede dobave pelet pa poznam v Sloveniji enega ki prevaža te pelete iz sicer iz enerlesa v Pivki. On jih pripelje v rifuzi zdaj za kile kok jih pripelje točno ne vem lahko se pa pozanimamWink

Lp

Na

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - patriot35 - 28.1.2010

Poznam tipa, ki uvaža pelete iz bosne v italijo. Cena cca 180 eur/t v vrečah po 15kg, pakirano na paletah.. Rabil bi še 3 peletarje, da se pripelje šleper iz bosne. Je kdo interesent?
Bi pa to rihtali za naslednjo zimo..

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 28.1.2010

patriot35 Napisal:Poznam tipa, ki uvaža pelete iz bosne v italijo. Cena cca 180 eur/t v vrečah po 15kg, pakirano na paletah.. Rabil bi še 3 peletarje, da se pripelje šleper iz bosne. Je kdo interesent?
Bi pa to rihtali za naslednjo zimo..

Pozdravljen !

Sam osebno se najbolj nagibam k dobaviteljem iz Avstrije, ker imajo od vseh teh držav po moje, najbolj urejeno zakonodajo v zvezi s kakovostjo pelet. Bosancev nihče ne kontrolira. Še Slovencev ne. Avstrijci pa imajo Din plus in Onorm standard. S tem je povezana tudi kvaliteta kurilnosti samih pelet in energije, ki jo dajo od sebe. Sam sem spraševal v januarju za interesente za dobavo pelet z rinfuzo. Imam pač tak zalogovnik, da v 10 minutah napolnim 2 toni direktno iz tovornjaka. Kot sem dejal, je problem samo v tem, da tega tovornjaka v Sloveniji ni ter, da v Sloveniji niti NI kvalitetnih pelet. Zatorej kurim Avstrijske. Za naslednjo sezono se pa že postavljam v vrsto in se priporočam, če bi nas naročalo več in v poletnem času, bi bila tudi cena ugodnejša. V to sem prepričan.

Lp

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Modrookec - 28.1.2010

Nafilaj s peleti iz OBi-ja. Zaenkrat to počnem tudi sam, ker sem z zalogovnikom zaostal pri nekaj malenkostih. Naslednji teden naročim pelete tudi sam, saj se nas bo nabralo.[/quote]

Peleti v OBI-ju so po kvaliteti zelo slabi. So Istrabenzovi in, če jih pogledaš, so temnejše barve. Pravi naravni peleti, brez primesi lubja ali ostalega sranja, morajo biti povsem beli oz. naravne barve, kot jo ima žaganje. In, če pogledaš etiketo Istrabenzovih pelet, je njihova energija, ki jo sprovedejo nekaj čez 4 kWh/kg, Avstrijski pa 4,9 kWh/kg.
Skratka, kaj vse je nametano notri, da imajo tako barvo me zelo zanima.

Re: Peleti-nezmožnost takojšnje dobave s silos tovornjakom - Tadej7ad - 28.1.2010

Modrookec Napisal:Peleti v OBI-ju so po kvaliteti zelo slabi. So Istrabenzovi in, če jih pogledaš, so temnejše barve. Pravi naravni peleti, brez primesi lubja ali ostalega sranja, morajo biti povsem beli oz. naravne barve, kot jo ima žaganje. In, če pogledaš etiketo Istrabenzovih pelet, je njihova energija, ki jo sprovedejo nekaj čez 4 kWh/kg, Avstrijski pa 4,9 kWh/kg.
Skratka, kaj vse je nametano notri, da imajo tako barvo me zelo zanima.
Vem da ni primerjave z avstrijskimi, ampak zaenkrat zadoščajo.

Spomladi grem itak v nabavo avstrijskih - po možnosti bova združila moči. Kolikor vem po Avstriji pelete razvažajo tudi precej manjšimi tovornjaki kot pri nas, ko pripeljejo samo s priklopnikom.

@patriot35: spomladi 2009 (po koncu sezone), so bili avstrijski peleti po 160EUR/tona - naj tvoj bosanski dobavitelj malo preveri cene. In še ena "rekla-kazala": bojda so bosanski (vendar predogi za sesalni sistem) po 80-100 EUR/tona

Zadnje novice