montaža tuš kadi - Print verzija
PodSvojoStreho.net
montaža tuš kadi - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Opremljanje doma (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Kopalniška oprema (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Tema: montaža tuš kadi (/showthread.php?tid=23659)

Strani: 1 2

montaža tuš kadi - leyland - 25.8.2009

pozdravljeni!

ne vem kako se naj lotim montaže tuš kadi Moto od Kolpa san-a.
prosim, za kakšen predlog kako in kaj
še povezava do omenjene kadi
http://www.kolpasan.si/tuskadi/c1231/5970/o-2

lp

Re: montaža tuš kadi - leyland - 26.8.2009

kaj res nihče ni sam montiral tuš kadi
vsaj kakšen nasvet
lp

Re: montaža tuš kadi - Zaspanc - 26.8.2009

Podlago narediš iz stirodurja, na katerega nalepiš v lepilo mrežico (2 sloja fasadne armirne mrežice in Rofix W50 lepilo).
Seveda v to prej pripraviš odtok.
Nato na to naneseš lepilo tako, da ko kad vtisneš nalega po celi površini.

Vse finese pa so zadeve, katere moraš "pogruntat" sproti.

Nekateri sicer delajo brez izolacije, a je vseeno občutek topline veliko prijetnejši če daš tistih par cm stirodurja (menda eni delajo tudi s stiroporjem, ampak vsaj EPS100).

Re: montaža tuš kadi - boboxsi - 20.11.2010

Saj ne vem če je še kaka ta tema odprta a vseeno.

Montaža Keramične tuš kadi.

Videl sem vse sorte montaž od purpena do lepila za ploščice a to naj bi bilo narobe.
Ob kadi sem dobil tudi navodila in glej ga zlomka (piše v italianščini in ne razume vsega do potankosti) pripravi se posteljica za tuš kad - se pravi da je v vaservagi - vendar se pošaka da se posteljica posuši , tuš kad pa se tačas odstrani.
Ko je zadeva suha naj bi se uporabil sikin silikon za pritrditev kadi v prej narejeno posteljico. Sama tuškad naj bi bila tudi cca 4mm odmaknjena od vseh sten in zapolnjena s istim silikonom. Razlog zakaj naj bi se uporabljal silikon je da lim preveč prime in je premalo kompenzira različne raztezke keramike in betona. Posledica naj bi bila počena tuš kad .
Ko smo bili v enem primorskem hotelu, so opremljali kopalnice s tuš kadmi -keramičnimi in res so majstri - sicer italiani vse kadi fiksirali s sikinim silikonom.

Prosim za malo komentarjev in pomoči

hvala

Re: montaža tuš kadi - Terakota - 20.11.2010

Tule so še ena italijanska navodila: http://www.ceramicadolomite.it/document ... ccia_M.pdf

Re: montaža tuš kadi - rs1975 - 10.4.2011

tudi jaz bom v kratkem montiral kramično tuš kad. sam sem dobil v salonih več različnih informacij kako se mora vgraditi ta kad, sedaj pa ne vem katera je prava....

prišel sem do zaključka, da ob straneh ne sme bii prilepljena na steni, kar mi je logično, da se lahko "razteza". verjetno je tudi prav, kako je navedeno v ITA navodilih (priložil Terakota), da naj se kad ob straneh odmakne za 3-4 mm in doda Sikin silikon.
bolj pa sem v dvomih kako narediti pod kadjo. nekateri so mi rekli, da se na tla nič ne dodaja, drugi da daš suho malto ter čez njo še kos PVC folije in nato gor kad, da se kad samo uleže na zmes PVC-malta, v ITA navodilih pa je omenjena neka plastična folija. je to kakšna posebna folija, ki jo dobiš zraven kadi ali pa je to v bistvu tiso kar sem napisal zgoraj (malta+navadna PVC folija)?
kako je pa s talnimi ploščicami - pridejo pod kado ali samo do roba kadi? lažje bi bilo da jo daš po kado, da jo ne treba rezati po radiusu...

Re: montaža tuš kadi - rs1975 - 11.4.2011

ni nobenega keramičarja?

Re: montaža tuš kadi - Terakota - 11.4.2011

Folija je PVC. Ploščice naj pridejo pod kad.

Re: montaža tuš kadi - baluf - 7.9.2018

V kratkem bomo naredili tlake v kopalnici, ker si je stric (starejša oseba) izbral tuš kad z nizkim robom za vgradnjo https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/tus-kadi/213/flamenco-flamenco-o
me zanima kako narediti tlake pri tuš kadi.
Dimenzije za vgradnjo so prikazanev priponki.
V navodilih je narisano da pride okvir 4 cm ozji ali potem naredim kar fršolingo za odprtino kot je na drugi priponki in pustim 4 cm robu ,da lahko naslonim kad.

Prosim za pomoč Sad

Re: montaža tuš kadi - baluf - 8.9.2018

Ni nobenega stručkota tu gor, oz. nekoga ,ki je to delal :?:

Re: montaža tuš kadi - jobizer - 8.9.2018

Ta kad se montira na estrih ,naredi tlak čez celo površino

Na risbi kaze da je kad na sredini globja kot na robovih, ali se motim. kaze tudi, da se polozi na ploscice?????
Kako se potem montira na tlak?
help!

Re: montaža tuš kadi - jobizer - 8.9.2018

Lahko tudi na ploščice samo odtok moraš točno zrihtat. N i treba na ploščice če je ugradna .Ni mi jasno kako misliš ,da je v sredini globja kot na straneh

Re: montaža tuš kadi - markII - 8.9.2018

Če gre za kad z obrobo, potem se vgradi na položeno keramiko, v primeru brez obrobe v estrihu pustiš luknjo na delu kjer pride sifon, odtočno cev ali koleno pustiš malo dlje, da kasneje lažje pozicioniraš točko sifona. Pred polaganjem keramike se kad vgradi kot vsaka druga, delno zapolni luknja, okoli sifona pa ostane malo zračnosti, da sifon lepo nalega na izliv kadi. Kad ima seveda svoj padec in je na delu sifona najglobja, zato je treba ob betoniranju estriha pustiti nekaj minusa na mestu tega nižjega dela .

Kad je vgradna brez obrobe, torej pustim malo nižni tlak samo v predelu kjer bo sifon?

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »