Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru? - Print verzija
PodSvojoStreho.net
Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru? - Print verzija

+- PodSvojoStreho.net (https://www.podsvojostreho.net/forum)
+-- Forum: Opremljanje doma (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Kopalniška oprema (https://www.podsvojostreho.net/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Tema: Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru? (/showthread.php?tid=18236)

Strani: 1 2 3

Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru? - Danijel - 13.12.2008

Živjo!

Prvo lep pozdrav vsem na forumu, danes sem slučajno zašel na to stran in se odločil prijaviti ter vas povprašati za nasvet kako opremiti kopalnico v majhnem prostoru.

Namreč z ženo imava duplex stanovanje v velikosti 90km2, vendar pa sta kopalnica in wc skupaj velika neverjetnih 4m2!!!!!!!!!

Neverjetno ampak resnično. Živima v nizkem 4 nadstropnem stanovanjskem bloku v mansardnem stanovanju na Štajerskem. Blok je letnik 1986.
Stanovanje sva kompletno obnovila, sedaj pa je na vrsti kopalnica.

Kopalnica je v orginalnem stanju kar je razvidno iz slik.

Prosil bi za pomoč predvsem izkušnje kaj, kako kje kam postaviti
1. kopalno bano
2.umivalnik s odlagalnim prostorom spodaj in zgoraj
3.pralni stroj
4.sušilni stroj

v tako malem prostoru.

Vgradila bova podometni splakovalnik in visečo školjko ter zaprla del stene kjer se sedaj nahaja stenski splakovalnik.

Kaj pa potem?

Če ima kdo kakšno idejo bi jo bil vesel.

Mere kopalnice 223cmX177cm.

slike kako trenutno izgleda najina kopalnica pred obnovo
[Slika: kopalnica.JPG]
[Slika: kopalnica1.JPG]
[Slika: kopalnica2.JPG]
[Slika: kopalnica3.JPG]
[Slika: kopalnica4.JPG]
[Slika: kopalnica5.JPG]
[Slika: kopalnica6.JPG]

- bernik - 14.12.2008

Priporočam, da date tuš namesto banje. Mogoče kupite pralno-sušilni stroj v enem oz. kakšnih manjših dimenzij. Drugače bo vse skupaj zelo natrpano...Mogoče za toplo vodo, kakšen pretočni grelnik? Naredite tloris in malo kombinirajte, kaj kje paše...

Re: Kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru? - pasivniTomaz - 14.12.2008

Danijel Napisal:Vgradila bova podometni splakovalnik in visečo školjko ter zaprla del stene kjer se sedaj nahaja stenski splakovalnik.

Kaj pa potem?

Če ima kdo kakšno idejo bi jo bil vesel.
Kaj nisi nekaj pozabil? Kaj si želita doseči? Sicer predvidevam, da več prostora a mogoče še kak cilj?
Mogoče prostor za omaro z brisačami in toaletni pribor? Prostor za previjalno mizo?
@bernik je že skoraj vse povedal. Le 2v1 je manj energetsko učinkovit in še strošek zamenjave prištejta.
Kaj pa je tako dobrega na podometnih kotličkih? So manj hrupni? Lepše izgledajo? Za vzdrževanje so oni ta stari menda priročnejši.

- Danijel - 14.12.2008

bernik Napisal:Priporočam, da date tuš namesto banje. Mogoče kupite pralno-sušilni stroj v enem oz. kakšnih manjših dimenzij. Drugače bo vse skupaj zelo natrpano...Mogoče za toplo vodo, kakšen pretočni grelnik? Naredite tloris in malo kombinirajte, kaj kje paše...

Problem je v tem, da žena inzistira, da bane ne želi zamenjati za tuš kabino.
Tuš kabino sem tudi sam predlagal vendar se ne strinjava.

V stanovanje sva se vselila 2 leti nazaj in takrat sva si kupila vso novo belo tehniko. Pralni in sušilni stroj imava še pod garancijo, tako da mislim da je nesmiselno ga prodajat.

Če potegnem črto na hitro bo to misija nemogče kaj večjega izvest ker je prostora premalo,nisva pa pripravljena bane ven dat pa kupit drugi pralno sušilni stroj......

- volkds - 14.12.2008

tloris bi res pomagal...
kje so vrata natančno...priključki...

- bernik - 14.12.2008

Danijel Napisal:
bernik Napisal:Priporočam, da date tuš namesto banje. Mogoče kupite pralno-sušilni stroj v enem oz. kakšnih manjših dimenzij. Drugače bo vse skupaj zelo natrpano...Mogoče za toplo vodo, kakšen pretočni grelnik? Naredite tloris in malo kombinirajte, kaj kje paše...

Problem je v tem, da žena inzistira, da bane ne želi zamenjati za tuš kabino.
Tuš kabino sem tudi sam predlagal vendar se ne strinjava.

V stanovanje sva se vselila 2 leti nazaj in takrat sva si kupila vso novo belo tehniko. Pralni in sušilni stroj imava še pod garancijo, tako da mislim da je nesmiselno ga prodajat.

Če potegnem črto na hitro bo to misija nemogče kaj večjega izvest ker je prostora premalo,nisva pa pripravljena bane ven dat pa kupit drugi pralno sušilni stroj......

Poglejte, potem kaj bolje kot sedaj ne bo, bodo nove ploščice, wc...ostalo bo pa isto. Moj komentar je bil samo na račun volumna in utesnenosti. Naredite tloris, imate možnost pralnice še kje drugje, se res radi namakate v banji...?Je potrebno potegniti eno črto nad vsem skupaj, v takšno kopalnico sodi samo tuš in nič druzga...

- mazonkla - 14.12.2008

Se strinjam popolnoma. Tudi midva z dragim imava stanovanje 60 kv. Stanovanje sva popolnoma prenovila, ostala je kopalnica, ki bo na vrsti poleti. Tudi najina je velika cca. 4kv, vendar mislim da je 3,7kv. Žalostno a tako je. Sedaj je notri banja in ni pogojev, da jo dava notri ob prenovi. Oba sva istega mnenj, ker nama je bolj pomembno, da je več prostora. Drugo leto bo otrok pa se nič ne obremenjujeva, bova pač kupila velik škaf za kopanje in ga spravila v shrambo ali na teraso. Zaradi tega, ne mislim imeti še manjšo kopalnico. Sedaj ko je banja notri se komaj obrneš, če sva pa oba notri v koplanici stojiva kot sardelce. Glede pralnega stroja, tudi midva imava 1 leto starega, pa ga bova dala na bolho in kupila ozkega pokončnega. Boljše razmisliti sedaj, kot pa ko bosta prenovila in vama bo žal za vajino odločitev. Moje mnenje Big Grin

p.s. ženi povejte, da naj gre večkrat v toplice če se rada kopa, midva se oba obožujeva namakat, so what??? ni pogoja za banjo pri naju.

kakšno kopalnico v tako majhnem prostoru - rumbi - 14.12.2008

Mislim,da bi se bilo pametno odpovedati banji,ker ti potem ostane dosti več maneverskega prostora,kar se postavitve elementov tiče.Obstajajo pa tudi opcije z tuš kabinami,ki imajo visoko kad,pa niso nič dražje od navadnih verzij.Pač glede izbire dimenzije se lahko še vedno tudi nekako"namakamo"v teh banjah,predvsem pa je ta opcija dobrodošla zaradi kopanja otrok .

http://funtrade.net/si/parne_tus_kabine ... WELT_A5213

- K&M - 15.12.2008

Se bom še jaz tle not uštulila. Kdo ve kje imajo tuš kadi, ampak take, da ne bi bile masažne ipd.? Tam kjer sem do sedaj gledala, nisem zasledila nobene.

- jazjaz51 - 15.12.2008

Pa kaj prepričujete reveža da naj vrže ven banjo - če jo želita imet jo naj imata pa pika, podajte raje predloge in ne pametovat.
Danijel če maš možnost naredit skico s priključki in vrati bi precej olajšal naše razmišljanje pri rešitvi problema.
Jaz bi poiskusil zamenjati mesti wc-ju in pralno-sušilnemu stroju, seveda če je v niša dovolj široka. Bojler bi postavil za vrata - če pa je dovolj prostora pa bi za vrat postavil WC (predvsem da imaš malo malo intime če kdo vdre v kopalnico).

- bernik - 15.12.2008

jazjaz51 Napisal:Pa kaj prepričujete reveža da naj vrže ven banjo - če jo želita imet jo naj imata pa pika, podajte raje predloge in ne pametovat.
Danijel če maš možnost naredit skico s priključki in vrati bi precej olajšal naše razmišljanje pri rešitvi problema.
Jaz bi poiskusil zamenjati mesti wc-ju in pralno-sušilnemu stroju, seveda če je v niša dovolj široka. Bojler bi postavil za vrata - če pa je dovolj prostora pa bi za vrat postavil WC (predvsem da imaš malo malo intime če kdo vdre v kopalnico).

Jaz sem samo dal svoje mnenje, sam osebno imam raje kritiko-ti da misliti...Ne vem zakaj bi potem spraševal, kaj bi drugi naredili v takšni kopalnici? Na koncu bo pa naredil tako, kot mu paše...meni je vseno, saj jo bo on uporabljal...

- Danijel - 15.12.2008

Madona se je nabralo enih mnenj.

Bom skiciral tloris in ga dal gor malo za lažjo orientacijo.

Vrata bova dala dol in namesto njih dala harmonika vrata gor, ker bova s tem pridobila več prostora za njimi.

Glede tuš kabine bi jo jaz imel raje kot bano, vendar opažam, da se hčerka in žena bolj namakata v bani kot jaz.Verjetno bo temu tako tudi v prihodnje.

Pralni stroj in sušilni stroj ne moreva dati nikamor drugam, niti v spodnjem niti v zgornjem prostoru.Verjetno ga bova dala eden poleg drugega, v bližnji prihodnosti pa bova mogoče tega tudi zamenjala za ožjega in tako pridobila na prostoru.

ni mi pa jasno kako so lahko na takšno velikost stanovanja dali tskšno majhno kopalnico. Projektantu je treba spust metek v koleno Big Grin

- sašaB - 15.12.2008

Kopalnica je res majhna, vendar, če ste pripravljeni prestaviti inštalacije in vrata, se da marsikaj narediti. Harmonika vrat pa jaz nebi stavila. Bojim se, da bodo malokrat prav zaprta. Pa tudi zaprta so glede hrupa (stroj) in vonjav bolj tako-tako.

Prilagam moj predlog. Dimenzije sem povzela po fotografijah (ploščice).
Jaz bi vrata prestavila, kjer je školjka bi postavila PS, nanj SS in če bi šlo, pod strop še bojler. Vse to se lahko tudi zapre v omaro. Vse ostalo kot je na sliki. Prostora res ni veliko, vendar tako grozno pa spet ni.
[Slika: kopalnica.jpg][/img]

- bernik - 15.12.2008

Ni slabo...

- puntoshark - 15.12.2008

bernik Napisal:Ni slabo...

zelo dobro... sam cevi bo treba prestavit... bojim se da bo wc velik problem prestavit... öe sta v pritliöju in je spodaj klet pol nebo takega problema... bana je optimalna za to kopalnico

Zadnje novice