(2 votes)
Pred tem posegom so mojstri pripravili samo gibljivo dimno cev do mesta, kjer naj bi stal vgradni kamin na pelete. Zunanji del dimnika je dvoplastni, zaradi kondenzacije. Naprej pa kar enoplastna cev.
Za podstavek vgradnega kamina na pelete, smo uporabili kar siporex, lahko pa se uporabi vnaprej pripravljena kovinska konstrukcija.
Takole so dela napredovala.
Debela črna cev je namenjena za nasupanje peletov v kamin.
Takole pa izgledajo vratica, kjer lahko dovajamo (nasujemo)pelete.DSC06019.JPG
Po preizkusu nadaljujemo s finalnimi deli
Končni izgledDSC06036.JPG











Nekaj ne more biti o.k. z dimenzijo tvojih slik. Sedaj ko gledam mi kaže samo levi del slike pa še te so zelooo velike??
Škoda, ker bi rada videla kako ste to naredili.
Omejitve spletnika in velikost slik se tukaj tepeta

Evo malo pomoči:
KNAUF elementi in YTONG plošče nista ravno prava materiala, s katerimi se obzidava kaminske vložke. Za ta namen se uporablja šamotne plošče (debelina 2.5 [cm]).
LP!
Super zadevica, lepo zgleda. Koliko pa te je stal kaminski vložek, če ni skrivnost in kakšna moč kamina?
Kako dolgo pa zadostuje eno polnjenje s peleti?
Hvala za odgovore.
LP, Boštjan