Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnji  1, 2, 3
  Tiskanje

Re: Postavitev ograje in odmik od meje
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 28 okt 2010 07:34 
Vajenec
Vajenec
Odsoten

Mi mamo pa en specifičen primer, pa bi rada vedela, kako se tem stvarem streže!
Mejimo na parcelo, ki je po celotni dolžini (cca 30m) na eni strani široka max 80cm, na drugi pa cca 20-30 cm). Skratka gre za nekakšen "jezik" ki je ostal med odmero, razparceliranjem zemljišč. naprej je drug sosed, ki ima večje zemljišče in že hišo.
Kako je sedaj z dovoljenji?
Od koga ga potrebujemo? od tega, na katerega mejimo, ali katerega drugega? Kako je s tem? Odmiki? Lahko postavimo betonsko škarpo (cca 1m iz zemlje) na našo mejo?
Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2010 07:45 
Moderator
Moderator
Odsoten

Kraj: Trebnje in Ljubljana
Vaš primer ni čisto nič drugačen, kot n- ostalih.

Škarpo lahko postavite na mejo, če to dovoljuje prostorski akt (ni predpisanega odmika v PA) oz. če dobite soglasje lastnikov, v primeru, da je tak način predpisan v prostorskem aktu (v precej prostorskih aktih piše nekaj v smislu... objekt mora biti od meje odmaknjen xxx m, razen s soglasjem lastnika sosednjega zemljišča je lahko odmik manjši). S tem, da to pravilo velja tudi za lastnika ene parcele naprej

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2010 08:07 
Vajenec
Vajenec
Odsoten

Hvala.
Če pravilno razumem, rabim soglasje obeh lastnikov? :? :(
zakaj, ker je vmesna parcela "preozka"?
Tudi če - skladno s prostorskimi akti lahko gradimo na meji - moramo imeti soglasje obeh sosedov?
Kako pa je, če je na drugih dveh straneh lastnik občina, država?

Prikaz situacije na:

Slika

Želena škarpa je obarvana zeleno!
Hvala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 okt 2010 08:11 
Moderator
Moderator
Odsoten

Kraj: Trebnje in Ljubljana
Če soglasje zahteva prostorski akt, potem da, potrebuješ obe soglasji. Drugače nobenega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 nov 2010 18:05 
Prvošolček
Prvošolček
Odsoten

Pozdravljeni,
tudi sam imam probleme z razmejitvijo s sosedi, ki so v zadnjem letu postali vse bolj vsiljivi. V zadnjem času se tako dogaja, da ves čas nadzirajo dogajanje pri nas na vrtu, skozi okno ali pa se takoj znajdejo "slučajno" na dvorišču, letos pa so začeli z rezanjem lukenj v živo mejo, da bi lahko gledali, kaj sadimo, koga imamo na obisku, kaj počenemo in na splošno vdirajo v mojo/našo zasebnost s svojimi radovednimi in ocenjujočimi pogledi, tako da mi je že zares neprijetno stopiti na lastno dvorišče. Sicer se mi smilijo, vendar pa ne prenesem vtikanja v moj vsakdan, na način, kot si ga dovolijo.

Trenutna meja, ki nas razmejuje je delno izvedena z žično ograjo, delno z živo mejo. Njihova parcela je od naše dvignjena za slab meter. Vedno bolj me mika, da bi na mejo postavil zastirke iz Bauhausa ali pa ob meji zasadil hitro-rastoči bambus ali drugo podobno rastlino, ki ne potrebuje veliko obrezovanja in poseganja na drugo stran.

Zanima me, kolikšna je maksimalna dovoljena višina, v primeru, da je sosedova parcela dvignjena za slab meter od naše in po kateri poti se najlažje izognem njegovi privolitvi? Naša hiša se nahaja v Mostah v Ljubljani , kjer občinski odlok, če se ne motim, določa višino do 1,8m.

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnji  1, 2, 3

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu
Vi ne morete dodati priponk sporočilom

Išči za:
Pojdi na:  

PodSvojoStreho.net
© 2004 - 2013