Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
  Tiskanje

Multi-inverterska narpava Gorenje - težave pri ogrevanju
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 okt 2018 13:27 
Prvošolček
Prvošolček
Odsoten

Pozdravljeni,

v naši hiši na morju na otoku na Hrvašekm sem vgradil v hišo Multi-invertersko klimo in sicer:

- Zunanja enota (QUATRO) KAS105ZMDCINV4 Gorenje (555584) - kos
- Stropna/vgradna enota KAK 35 N F1 MDCINV Gorenje (416939) - 3 kosi
- Stenska enota KAS26NF3DCINVF01 Gorenje (555585) - 1 kos

Sistem stabilno deluje v poljubnih kombinacijah, če hišo ohlajam, ni nikakršnih težav in sledi histereznim pogojem okoli želene temeprature, sedaj, ko bi jo želel greti pa se zatika. Posamezna enota znotraj deluje BP, težava nastopi, ko je že tlak v ceveh (imam manometra na plinovodu) in bi želel na že delujoč sistem (denimo deluje stenska enota) priklopit stropno. Takrat nastopi misija nemogoče in mi prično utripati LED Operation in Timer, sprva izmenično polsekundno in potme samo timer - rumena. Po navodilih naj bi to bila ali napaka na EPROMU notranje enote ali napaka na kompresorju zunanje enote, jaz pa mislim, da je kaj drugega, da ni težava v kakem ventilu, ki se zatakne v notranji enoti. Kompresor deluje, saj nabije tlak preko 4 MPa, v stropni enoti pa samo za kratko steče ventilator nato se ustavi. Če zaženem vse notranje naprave skoraj da istočasno, potem bodo te delovale BP dokler ne bo kje dosežena želena tempartura in ko je histerezni pogoj mimo, slišiš rele, kratek zagon ventilatorja in potem se ne zgodi nič. Edina, ki deluje BP pri delovanju vseh naprav je stenska enota. Kakor že rečeno, če naknadno med delovanjem, ko je v plinovodih že tlak, pa ne morem zagnati nobene stropne naprave, torej komando sprejme, od sebe pa ne da nič. Ima morda kdo kake izkušnje ali je to ponovno kaka cvetka od Gorenja in njihovega dopolnilnega programa kot je bil seslanik "Delfin"?

Na tem otoku ni serviserjev za Gorenje - sam sem pomorski inženir, imam vso orodje in vzdržujem toplotne črpalke, če je potrebno la ladjah - tako, da nisem od včeraj.

Ve mogoče kdo, kakšen signal na "S" da po treh žicah notranja enota zunanji (L-N-S), da bi rada grela oz. hladila - torej kako zgleda ta signal oz. je to kaka od kombinacij, da ga lahko preverim? Je morda potrebno kake naslove nastaviti na mikro-stikalih ali bo to težava na EM-ventilu v stropni enoti, kateri se (ugibam) zagozdi ob povečanem tlaku.

Hvala. :-)

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu
Vi ne morete dodati priponk sporočilom