Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnji  1, 2, 3
  Tiskanje

Re: Kako glasna je toplotna črpalka?
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 18 mar 2018 09:24 
Pomočnik
Pomočnik
Odsoten

saskokp napisal/-a:
Smo ravno sredi projektiranja in TČ bi postavil v utility, ki pa je poleg dnevnih prostorov in imam pomislek glede glasnosti

Izkušnje?

Če vzameš kompaktno TC imaš notri samo elektroniko, vse ostalo (kompletna TC)pa je zunaj. Zalogovnik in obtočna črpalka pa je seveda notri.
V tem primeru te zvok sigurno ne bo motil v notranjosti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2018 13:56 
Pomočnik
Pomočnik
Odsoten

TinkoBinko napisal/-a:
ORCA DUO 200, zunanja enota Mitsubishi PUHZ SW75VHA.

Meril sem kar z aplikacijo SoundMeter na mojem telefonu.

Lp

obstaja možnost, da je kompresor v zunanji enoti še zmeraj v embalaži namenjeni za prevoz.....ko se začne uporabljati TČ se ta embalaža (stiropor in neka plastika) odstrani. Pri meni je bilo podobno. TČ se mi je zdela malce preglasna glede na to, da bi naj bil novejši model še 10 db tišji. Serviserja na letnem servisu sem na to opozoril in je takoj rekel, da ve zakaj gre in da bo takoj tišje....in res je precejšnja razlika. Še nalepka je bila noter na kateri piše, da moraš to odstraniti zaradi možnega večjega hrupa. Očitno so pri montaži pozabili:(((( Gre isto za zunanjo enoto Mitsubishi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2018 14:01 
Pomočnik
Pomočnik
Odsoten

me pa zanima, kako je s hrupom v notranji enoti, ker meni se pretakanje plina po freonskih ceveh kar fajn sliši in to lahko traja kar nekaj minut. Sicer je malo večja razdalja med notranjo in zunanjo enoto cca. 13 m z nekaj ovinki. Ne vem, če je to normalno. Zunanja enota je Mitsubishi PUHZ-SHW80YAA notranja je ORCA DUO 300.

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnji  1, 2, 3

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu
Vi ne morete dodati priponk sporočilom

Išči za:
Pojdi na:  

PodSvojoStreho.net
© 2004 - 2013