Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
  Tiskanje

Lesene deske na terasi, podkonstrukcija- betonska plošča
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 24 apr 2019 08:38 
Mojster
Mojster
Odsoten

Kraj: štajerska
Zdravo,

Nekako smo se odločili, da bi na terasi (izpostavljena soncu, dežju, snegu), dali kot oblogo lesene deske - izbor katere še nimam, kaj se najbolj prakticira?

Hkrati me zanima sledeče: podlaga je že nekoliko načeta betonska plošča (par let izpostavljena zunanjim vplivom), katero sem mislil na kritičnih mestih odštemat, dat gor samorazlitveno izravnalno maso ter premazati s hidrostopom.
Na to bi dal podkonstrukcijo (deske) in nato gor oblogo. Izziv je, da celotna višina obloge in podkonstrukcije ne bi smela presegati 5cm oz. če bi bilo možno še kakšen centi manj.

Gledal sem deske sibirski macesen, ki so debeline 2cm. Če bi dal podkonstrukcijsko desko 2-3cm je to dovolj? Ali bi v tem primeru bilo bolje dati kakšen drug material kot podkonstrukcijo? Npr. če bi dal 2cm aluminij palice in gor potem končno oblogo desk? Glede na to, da je terasa po dolžina dolga 8m me zanima na koliko razmaka se mora končna obloga vijačit - se pravi na kakšni razdalji mora biti podkonstrukcija? Ter glede na to, da bo spodaj hidrostop na betonski plošči ter 2-3cm podkunstrukcija - v primeru dežja - je to prenizko za končno oblogo?

Hvala.

Lp

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Lust, mirator in 6 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu