Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
  Tiskanje

Kako debelo izolacijo na teraso nad kletjo?
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 31 maj 2019 19:35 
Prvošolček
Prvošolček
Odsoten

Pozdravljeni, načrtujemo hišo velikosti 12x7m K+P+M.
Klet je delno vkopana.
Dimenzije P in M sta v resnici 9x7m, torej 3m manj kot K. Na tem delu bo terasa na plošči nad kletjo.
Streha bo zopet čez vse.
Predvidena izolacija sten 20 cm.

Vprašanje je, kakšna je najbolj smiselna izbira debeline izolacij in tlakov, ter kateri so argumenti za to izbiro. Projektant mi je predstavil 3 opcije:

1. Lomljena plošča - ta mi je najmanj všeč, saj pride lomljeno po vseh prostorih v bivalni kleti.

2. 10 cm izolacije nad kletno pločo (na terasi), ter prvotno predviden tlak v P 20cm. Projektant pravi, da je to najbolj standardna rešitev.

3. 20 cm izolacije nad kletno ploščo (na terasi), tako kot po vseh ostalih zunanjih stenah, ter 30cm tlak (da pride terasa malce nižje zaradi vode).

Meni se zdi opcija 3 najbolj smiselna. Vem da med 10 cm in 20cm izolacije ni tako hude razlike, ampak površina spet ni tako mala. Raziskal pa sem tudi že podobna vprašanja na forumu, kjer sem videl, da so tako visoki tlaki tudi malce problem (v smislu da se višine ne da dobit le z izolacijo ampak mora tudi tlak potem biti nekoliko debelejši). Nekateri so del višine zafilali tudi s siporeksom.

Svetle višine bi bile v vseh primerih enake.

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu
Vi ne morete dodati priponk sporočilom

Išči za: