Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati odgovorov ali dodajati novih.  [ 1 prispevek ] 
  Tiskanje

Mansarda in dolga streha
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 maj 2019 01:30 
Prvošolček
Prvošolček
Odsoten

Pozdravljeni,

kar nekaj tednov/mesecev ure in ure prebiram forum in se "učim", od različnih informacij se človek mojega kova (glej nickname + dodaj 25 let življenja v bloku) kaj hitro znajde enkrat na eni strani, drugič na drugi, rezultat pa je zmedenost. Če zraven dodam še svetovanja prijateljev in tasta praktika (ki je sam zgradil hišo 30 let nazaj in seveda pomaga ogromno, slava mu), še vedno po prebiranju vsega dvomim v določene aspekte strokovnosti in koraka s časom prej omenjenih.

Kupili smo hišo v 3. gradbeni fazi z okni, ometi ter zaknaufano mansardo. Nikamor se nam ne mudi z dokončanjem, zato bi veliko radi počasi naredili sami. Ker je hiša stala kar nekaj let in so na podstrešje v izolacijo hodile raznorazne živali, smo se najprej odločili da knauf poberemo dol in pogledamo obstoječe stanje.

Slika

Seveda smo glede na katastrofalno stanje vso izolacijo pobrali ven in počistili, se pa vidi, da bi zadeva tudi brez faktorja živali težko pila vodo. Folija ni bila zlepljena, na nekaterih mestih celo preluknjana s "štukanjem" profilov (v drugih prostorih), stik s steno ni zaprt, konstrukcija pa je že narejena, večinoma zgleda ok in je ne bi podiral, če ni nujno potrebno. Streha ima med kritino in deskami prezračevalni kanal in paropropustno folijo.

Na poševnini je od desk do profilov 22cm. Hiša ima sončno lego in lahko pričakujemo veliko sonca, zato želimo zadevo narediti kvalitetno.

Bral sem, da je potrebno vsaj 25cm izolacije, da bi bila kvalitetno izolirana mansarda znosna, vendar imam občutek, da bi jo potreboval še več. Če obstoječo konstrukcijo znižam za 10cm in dobim 32cm, bi bilo to verjetno price/performance bolje, čeprav prostor zmanjšam. Ker je prostora načeloma dovolj, me to ne skrbi preveč. Če bi delal že to, bi bilo potem smiselno tudi spodnjo konstrukcijo, ki pride na betonsko ploščo, potegniti poševno do plošče?

Povezano z zgornjim odstavkom in vprašanjem je na sliki vidno tudi, da streha za 30-35cm pride tudi v spodnje prostore, kjer tudi moram izolirati, zato me zanima smiselnost poševne konstrukcije. Kakšno je vaše mnenje?

Vprašanje pa imam tudi glede materialov. Nekaj volne je ostalo, ki je bila praktično skoraj nedotaknjena. To bi nekako "poštukal" križno po izoliranju med špirovci. Glavni problem imam s 140m2 10cm debelih plošč, ki jih je tast dobil poceni in jih kupil. Izgledajo tako: Slika.
Tast bi te plošče dajal kar med špirovce, po prebiranju forumov sem pa nekako oblikoval mnenje, da to ne bi bilo najbolj ok. Prvič ker imajo slabšo izolativnost, drugič, ker mi že tako primanjkuje prostora za izolacijo. Ali je možno te plošče kombinirati z volno ali bi jih raje uporabil za izolacijo po tleh zadaj za navpično konstrukcijo na betonski plošči?

Zaenkrat zadnje vprašanje: V primeru, da bi obstoječa konstrukcija navpično na betonsko ploščo obstala, kako bi zaprl luknjo med profilom in steno, kjer ni sedaj ničesar?

Hvala vam za vaš čas.

Na vrh

Prikaži odgovore prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati odgovorov ali dodajati novih.  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Vi ne morete pisati sporočil v tej temi
Vi ne morete odgovarjati na teme v tem forumu
Vi ne morete urejati sporočil v tej temi
Vi ne morete brisati vaših sporočil v tem forumu
Vi ne morete dodati priponk sporočilom

Išči za:
Pojdi na:  

PodSvojoStreho.net
© 2004 - 2013